Nesmysl smyslem se stane, jakmile osla vedle moudrého posadíš.

Liar Is Good

11. dubna 2014 v 13:10 | Profesionální Lhář |  Z deníku Lží
Proč? Protože kdo chce slyšet, že je tlustý, ošklivý, nevděčný zmetek?
Věříme, že jsme lepší, než doopravdy jsme. sami si nalháváme, že jsme odvážní, že máme silnou vůli, že náš vzhled není tak špatný a pak tomu uvěříme. Mnoho lidí má sebevědomí založené na lži. A také názory. Ty světové názory. Že sobci jsou zlí, že chyby jsou špatné.
A že lež je špatná.
Ale přitom lžeme. Lžeme soě, že jsme sobrí, lžeme druhým, že nám na nich záleží, lžeme svým domácím mazlíčkům, že nám na nich záleží.
Rodiče mi chtěli pořídit mazlíčka. Byl jsem zásadně proti. Nechci zpoutat zvíře v bytě, nakázat mu kdy a kde se má vykálit. Učit ho poskakovat, jak já si hvízdnu, abych se pak s ním předváděl, jako kdyby byl nová značková obuv. Nebo auto.
Když jsem řekl, že bych byl radši, kdyby si jako mazlíčka pořídila smečka vlků mě, byl jsem blázen.
Proto jsem lhář. Tvrdím, že mě mí spolužáci zajímají. Tvrdím, že jsem se naučil. Tvrdím, že mě to zajímá. Tvrdím, že mnohé věci z televize neslyším. Tvrdím osobě tolik prázdných slov.
Jenže ta silná by měla zůstat němá. Čím častěji si je budeme říkat, tím víc se stanou každodenní rutinou. Něčím normálním, obyčejným a běžným.
Proto jsou lháři dobří. Protože když se podíváte okolo sebe, naše spoelčnost je podle lidí dobrá.
LEŽ
Naše země má naději, protože naděje umírá poslední.
LEŽ
Lidé nehloupnou.
LEŽ
Jsme všímaví, pozorní a umíme Opravdově milovat.
LEŽ

Protože každý umí lásku vyjádřit tisíce slovy, ale nedokáže ji cítit.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | E-mail | Web | 18. dubna 2014 v 18:57 | Reagovat

Naprosto pravdivý článek. Minulý týden zamířila do nebe moje rybka bojovnice, kterou jsem neměla ani rok...před více než 5 měsíci se se mnou rozloučilo moje sedmileté morče tak rychle, že jsem to málem nezaregistrovala (jako by mě to bylo jedno)....A najednou je všechno jednodušší, nemusím se o nikoho starat. Co si budu namlouvat, chybí mi, ale život jde dál. Žádná smrt nezastaví proud času.

A co se týče tohoto pravého lhaní, lžu svým způsobem ve společnosti - nahodím pomyslnou škrabošku a zdánlivě jsem jiný člověk. Málokdo mě zná takovou, jaká doopravdy jsem a myslím, že tak by to mělo i zůstat. Jakmile odhalíme všechny naše tajemství, zbydne z nás prázdná konzerva, ze které vypadly střeva v podobě semletých kostí paštiky. Jelikož nejdu s davem, mířím proti mainstreamu a jsem pro lidi divná (alespoň si to myslím), v roli černé ovce se však vyžívám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama